STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie dwóch samochodów osobowych

W piątek 18 maja 2018 roku o godzinie 21:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Brzoza (gmina Krotoszyn).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Toyoty Rav4 i Seata Ibiza). Pojazdami łącznie podróżowały trzy osoby. Kierowca i pasażer Toyoty znajdują się na zewnątrz natomiast kierowca Seata pozostaje wewnątrz samochodu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego przetransportowali osobę poszkodowaną z rozbitego pojazdu do karetki pogotowia. Będący na miejscu lekarz przeprowadził wstępne badanie osoby poszkodowanej i na tej podstawie podjął decyzję o przewiezieniu jej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń więc pozostali na miejscu.

Dalsze czynności Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu z drogi części karoserii. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 36 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!