STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolejna osoba przebita metalowym prętem

W czwartek 24 maja 2018 roku o godzinie 12:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o upadku mężczyzny z wysokości na metalowy płot.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie. Do zdarzenia wyjechała również Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pod dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że mężczyzna wisi na płocie, a metalowy element płotu przebił jego ciało.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycieli fragment ogrodzenia i wspólnie z załogą Zespołu Ratownictwa Medycznego przygotowali poszkodowanego do transportu. Będący na miejscu Lekarz podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący Działaniami Ratowniczymi polecił przedysponować jeden zastęp pożarniczy na pobliski Stadion Miejski w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca. Osoba poszkodowana została przewieziona do miejsca lądowania śmigłowca karetką pogotowia, a następnie przekazana załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 13 minut

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!