STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Mężczyzna spadł z drzewa, na miejscu interweniował LPR.

We wtorek 29 maja 2018 roku o godzinie 16:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie z prośbą o zabezpieczenie lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na ulicy Wielkopolskiej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego wyznaczył optymalne miejsce do lądowania helikoptera LPR, następnie uzyskał informacje, że na jednej z posesji znajduje się osoba, która spadła z drzewa.

Strażacy po dotarciu na teren wskazanej posesji zastali mężczyznę z licznymi urazami. Rota medyczna przystąpiła do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, natomiast zadaniem pozostałej części załogi było nawiązanie łączności radiowej ze statkiem powietrznym i wskazanie miejsca do lądowania śmigłowca. Po wylądowaniu helikoptera osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę lekarzowi LPR, który po wykonaniu medycznych czynności ratunkowych zdecydował o przetransportowaniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Strażacy pomogli przemieścić poszkodowanego do śmigłowca, a następnie zabezpieczali teren podczas startu. Na tym działania zakończono i zastęp wrócił do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 3 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Rzecz Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!