STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar stolarni

Siedem zastępów Straży Pożarnej walczyło z pożarem budynku produkcyjnego, do którego doszło w sobotę 2 czerwca 2018 roku.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie o godzinie 17:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni na ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz cztery zastępy Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Krotoszyna, Roszek, Zdun i Chwaliszewa. Jednostka OSP Biadki na czas prowadzonych działań gaśniczych zadysponowana została do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie i stanowiła zabezpieczenie operacyjne powiatu.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że dym oraz płomienie wydostają się przez wypalone okna w górnej kondygnacji budynku lakierni.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej. W celu zwiększenia skuteczności działań gaśniczych KDR podzielił teren działań na dwa odcinki bojowe. Pierwszy odcinek bojowy prowadził działania gaśnicze od strony podwórza po klatce schodowej oraz z drabiny przystawnej do wewnątrz obiektu, drugi odcinek bojowy prowadził działania gaśnicze z podnośnika hydraulicznego. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, urządzeniami pomiarowymi stale monitorowali zagrożenia. Po stłumieniu płomieni przystąpili do oddymiania obiektu i usuwania na zewnątrz nadpalonych elementów wyposażenia. Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy ponownie sprawdzili obiekt urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły brak zagrożeń. Na tym działania zakończono, zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 13 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!