STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolizja na drodze krajowej w Koźminie Wielkopolskim

We wtorek 12 czerwca 2018 roku o godzina 11:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 15 w Koźminie Wielkopolskim.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że zderzyły się dwa samochody osobowe (Daewoo Lanos i Renault Scenic). Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Na miejscu jest patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu w momencie przybycia Straży Pożarnej były pod opieką Służb Medycznych. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej i pozostawali na miejscu zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory. Po usunięciu samochodów z drogi, strażacy przystąpili do usuwania z jezdni części karoserii i szkła. Wyciekający płyn eksploatacyjny usunęli przy pomocy sorbentu. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 58 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd