STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar składowiska odpadów

W piątek 15 czerwca 2018 roku o godzinie 14:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów na ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował sześć zastępów pożarniczych. Na miejsce pożaru udała się również Grupa Operacyjna pod dowództwem p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się około 45 ton odpadów (drewniane meble, lodówki, zużyte materiały budowlane itp.), które składowane są w betonowym boksie. Nie ma osób poszkodowanych.

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie działań polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych piany sprężonej co doprowadziło do stłumienia płomieni. Po przybyciu kolejnych zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o przegrupowaniu Sił i Środków co w późniejszej fazie działań usprawniło proces gaszenia i dogaszania odpadów. Pracownicy składowiska w porozumieniu z Kierującym Działaniami Ratowniczymi udostępnili na potrzeby działań ładowarkę teleskopową, której zadaniem było wywiezienie składowanego materiału na przyległy teren wysypiska. Wywiezione odpady został dokładnie dogaszone. Ratownicy przez cały czas prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych pracowali w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Do gaszenia pożaru skierowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z Jednostki OSP Krotoszyn, OSP Biadki i OSP Chwaliszew. Jednostka OSP Zduny na czas prowadzonych działań stacjonowała w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie i stanowiła zabezpieczenie operacyjne powiatu.

Działania Straży Pożarnej trwały 5 godzin i 25 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!