STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolizja czterech pojazdów. Droga Krajowa zablokowana.

W środę 20 czerwca 2018 roku o godzinie 10.33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o kolizji trzech pojazdów na 127 kilometrze drogi krajowej nr 36 w miejscowości Biadki (gm. Krotoszyn).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz Jednostkę OSP Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych oraz jednego samochodu dostawczego z przyczepą. Samochody nie przewoziły materiałów niebezpiecznych, a osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły obrażeń. Droga w momencie przybycia Straży Pożarnej była całkowicie zablokowana Policja wyznaczyła objazdy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy wykorzystując sprzęt hydrauliczny uzyskali dostęp do akumulatora w pojeździe dostawczym, który następnie odłączyli. Po wykonaniu czynności przez Policję samochody ciężarowe zostały usunięte z drogi w miejsce bezpieczne. Przybyły na miejsce zdarzenia Zarządca drogi usunął z jezdni pozostałości pokolizyjne. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 50 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: st. ogn. Maciej Fornal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd