STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Klatce. Jedna osoba w szpitalu.

W piątek 22 czerwca 2018 roku o godzinie 14.24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie zdarzeniu drogowym w miejscowości Klatka (gm. Koźmin Wielkopolski)

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy (Peugeot 307) uderzył lewym bokiem w przydrożne drzewo zatrzymując się w polu. W zdarzeniu udział brała jedna osoba, która jest pod opieką będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze całkowicie zablokowany.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy udzielili pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki pogotowia. Następnie w pojeździe odłączyli akumulator. Ze względu na rozrzucone elementy karoserii na znacznym obszarze, strażacy przeszukali przyległy teren w celu wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu. Kierowca pojazdu decyzją ratownika medycznego został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych policji, strażacy usunęli z jezdni rozrzuconą ziemię i elementy karoserii przywracając tym samym ruch na drodze. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 6 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!