STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar stodoły w Wyrębinie

W niedzielę 1 lipca 2018 roku o godzinie 14:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wyrębin (gmina Koźmin Wielkopolski).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na terenie opuszczonej posesji pali się drewniana stodoła. Konstrukcja dachu wraz z pokryciem uległa zawaleniu, w stodole magazynowana była słoma. Pożar zagraża budynkom garażowym i inwentarskim.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody w obronie zagrożonych budynków, równolegle prowadzili działania mające na celu przeszukanie budynków zlokalizowanych na terenie posesji pod kątem występowania osób. Na szczęści informacje od sąsiadów potwierdziły się i osób poszkodowanych nie odnaleziono. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych zawaleniu uległa również drewniana konstrukcja stodoły. Zamiar taktyczny obrany przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi doprowadził do stłumienia ognia i lokalizacji pożaru. Spalone elementu konstrukcji budynku strażacy usuwali poza obręb stodoły. Słomę z tlących się balotów przegarniali i sukcesywnie dogaszali wodą. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko sprawdzone zostało kamerą termowizyjną, która potwierdziła brak zagrożenia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania

Działania Straży Pożarnej trwały 4 godzin i 43 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!