STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar na stacji paliw

W środę 25 lipca 2018 roku o godzinie 16:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze powierzchni dachowej budynku zlokalizowanego na terenie stacji paliw w Krotoszynie przy ulicy Zamkowy Folwark.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z jednostki OSP Krotoszyn.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się dach sklepu należącego do stacji paliw. Na powierzchni dachowej obiektu handlowego wykonywane były prace naprawcze przez firmę dekarską. Obsługa stacji oraz pracownicy firmy opuścili budynek i znajdują się w bezpiecznej odległości.

Strażacy po odłączeniu zasilania w obiekcie, rozpoczęli akcję gaśniczą. W celu szybkiego ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia zastosowano dwa prądy gaśnicze piany sprężonej w natarciu na palącą się powierzchnię dachową. Po stłumieniu płomieni decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachu celem dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Przed zakończeniem akcji gaśniczej obiekt sprawdzono urządzeniami pomiarowymi potwierdzając całkowite usunięcie zagrożenia.

W działaniach trwających 1 godzinę i 20 minut uczestniczyły 4 zastępy pożarnicze oraz 13 strażaków.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!