STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolejny groźny pożar w powiecie krotoszyńskim

Kolejny groźny pożar w powiecie krotoszyńskim. Tym razem strażacy zmagali się z pożarem poddasza budynku stolarni w miejscowości Dąbrowa, gm. Rozdrażew. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło 28 lipca 2018 roku o godzinie 05:28.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował łącznie 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz 7 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się poddasze budynku stolarni. Szybko rozprzestrzeniający się ogień zagrażał części produkcyjnej obiektu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Strażacy w pierwszej fazie działań podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palące się poddasze wykorzystując otwory okienne oraz drzwi wejściowe. Po przybyciu kolejnych zastępów sprawiono podnośnik hydrauliczny uzyskując dostęp na dach budynku celem wykonania otworów wentylacyjnych. Po stłumieniu ognia i całkowitym oddymieniu poddasza przystąpiono do usuwania zmagazynowanych na poddaszu trocin oraz części pokrycia dachowego wykonanego z eternitu. Ta ogromna tragedia zjednoczyła do pracy nie tylko strażaków zawodowych i druhów uczestniczących na co dzień w działaniach ratowniczo - gaśniczych ale także dużą ilość ochotników z Dąbrowy oraz okolicznych wiosek. Praca w tak wysokich temperaturach wymagała cyklicznej podmiany ratowników, więc każde ręce do pracy były bardzo potrzebne. W ciągu 08 godzin i 14 minut wspólnych działań 52 strażaków, zagrożenie zostało całkowicie usunięte.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: st. sekc. Szymon Kujawa, dh. Mateusz Niciejewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!