STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Koliza dwóch samochodów osobowych

Cztery osoby poszkodowane w tym dwójka dzieci - to bilans kolizji drogowej do której doszło w środę 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 16:17 na skrzyżowaniu ulic Promienistej i Robotniczej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów (Renault Scenic oraz Peugeot 308). Pojazdami podróżowało pięć osób w tym dwójka dzieci. Wszyscy uczestnicy zdarzenia w chwili przybycia Straży Pożarnej znajdowały się na zewnątrz pojazdów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy niezwłocznie przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym osobom. Dzieciom biorącym udział w zdarzeniu strażacy podarowali maskotki - „Misia Ratownika”. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Na podstawie przeprowadzonych badań Koordynator Działań Medycznych podjął decyzję o przetransportowaniu czterech osób w tym dwójki dzieci do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory oraz w jednym z pojazdów zakręcili zawór instalacji LPG. Rozlane płyny eksploatacyjne zabezpieczyli sorbentem. Po wykonaniu czynności przez policję rozbite pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Po całkowitym zlikwidowaniu zagrożenia strażacy zakończyli swoje działania i powrócili do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 7 minut

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!