STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Motorowerzysta wjechał pod szynobus

W piątek 17 sierpnia 2018 roku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Krotoszynie na wysokości ulicy Dożynkowej doszło do potrącenie trzynastoletniego motorowerzysty przez szynobus relacji Leszno – Ostrów Wielkopolski.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Jednostki OSP Biadki.

Informacja o zdarzeniu była na tyle nie precyzyjna, że Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponowanym zastępom polecił sprawdzenie kolejno przejazdów kolejowych zlokalizowanych pomiędzy miejscowościami Krotoszyn a Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu ratowniczo – gaśniczego, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że trzynastoletni motorowerzysta przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy został potrącony przez szynbus. Chłopiec jest przytomny, ma widoczne obrażenia kończyny dolnej. Pasażerowie szynobusu nie uskarżają się na żadne dolegliwości. KDR przekazał również niezwykle cenną informację czyli jak pozostałe pojazdy ratownicze mają dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy zaopatrzyli złamaną kończynę małoletniego oraz udzielili mu niezbędnej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na podstawie wstępnego badania przeprowadzonego przez personel medyczny Koordynator Działań Medycznych podjął decyzję o przetransportowaniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po zweryfikowaniu, że żaden z podróżujących nie odniósł obrażeń i nie ma dodatkowych zagrożeń w postaci wycieków płynów eksploatacyjnych Straż Pożarna zakończyła swoje działania i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 56 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd