STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Cztery auta rozbite na drodze krajowej 36 w Starym Kobylinie

W czwartek 30 sierpnia 2018 roku o godzinie 10:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem czterech samochodów na drodze krajowej numer 36 pomiędzy Kobylinem a Smolicami (gmina Kobylin).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z Jednostki OSP Kobylin oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Smolice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze krajowej nr 36 znajdują się cztery rozbite pojazdy w tym jeden ciężarowy. Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego jest na miejscu. Jedna osoba poszkodowana znajduje się pod opieką ZRM w karetce pogotowia. Pozostali uczestnicy zdarzenia na zewnątrz pojazdu, nie uskarżają się na żadne dolegliwości. Droga całkowicie zablokowana.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy w uszkodzonych pojazdach odłączyli akumulatory. Będąca na miejscu Policja zorganizowała objazdy. Ratownik medyczny po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o przewiezieniu jej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję z drogi usunięte zostały części karoserii samochodowych. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 17 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Wiesław Kupczyk – OSP Kobylin, JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!