STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w budynku gospodarczym.

We wtorek 4 września 2018 roku o godzinie 14:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Smoszew (gmina Krotoszyn).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z Jednostki OSP Biadki. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna pod dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po dotarciu pierwszych zastępów Straży Pożarnej na miejsce pożaru Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pożar powstał w budynku gospodarczym, panuje duże zadymienie.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych  podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia. Po stłumieniu ognia pomieszczenie zostało przewietrzone i oddymione. Następnie strażacy wynieśli wszystkie nadpalone elementy na zewnątrz i dogasili wodą. Pomieszczenie gospodarcze dokładnie sprawdzono przy pomocy urządzeń pomiarowych, które nie wykazały zagrożenia. Na tym działania zakończono zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 44 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!