STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie na krajówce. Pojazdy w ogniu.

Jedna osoba trafiła do Szpitala na skutek zdarzenia drogowego samochodu osobowego i ciągnika rolniczego do którego doszło na Drodze Krajowej numer 15 pomiędzy Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. Oba pojazdy w następstwie zdarzenia stanęły w płomieniach.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie we wtorek 4 września 2018 roku o godzinie 17:49.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Wałków. Dyżurny zaalarmował również Jednostkę OSP Krotoszyn, która pozostała w remizie i stanowiła zabezpieczenie operacyjne powiatu krotoszyńskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, ze doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z przyczepą. Pojazdy w całości objęte pożarem. Jedna osoba znajduje się w karetce pogotowia pod opieką ratowników medycznych, drugi uczestnik zdarzenia, nie odczuwa żadnych dolegliwości. Droga krajowa całkowicie zablokowana. Policja na miejscu zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy w pierwszej fazie działań podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się środki transportu. Po przybyciu zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie, KDR podjął decyzję o podaniu  prądu gaśniczego piany ciężkiej z urządzenia CAFS w natarciu na palące się pojazdy. Po stłumieniu ognia systematycznie dogaszano ukryte zarzewia ognia lokalizowane za pomocą kamery termowizyjnej i chłodzono wodą metalowe elementy konstrukcyjne pojazdów. Po całkowitym ugaszeniu pożaru potwierdzonym urządzeniami pomiarowymi i zakończeniu czynności przez Policję działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 36 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd