STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w kotłowni

W czwartek 4 października 2018 roku o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w Zdunach.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, ze pali się kotłownia w budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy znajdują się na zewnątrz, nikt nie odniósł obrażeń.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w linię gaśniczą weszli do pomieszczenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy przewietrzyli cały obiekt. Budynek sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły likwidację zagrożenia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 16 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd