STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Dachowanie na "krajówce"

W piątek 5 października 2018 roku o godzinie 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kuklinów (gmina Kobylin).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z Jednostki OSP Kobylin i jeden zastęp z Jednostki OSP Kuklinów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Seat Ibiza poruszający się drogą krajową zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Uszkodzony pojazd znajduje się w przydrożnym rowie pochylony na prawy bok. Kierowca oraz pasażer samodzielnie opuścili zdeformowany samochód. Ruch drogowy odbywa się wahadłowo. Na miejscu zdarzenia obecni byli funkcjonariusze Policji.

Działania Straży Pożarnej polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uczestnikom zdarzenia, która polegała na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz udzieleniu uczestnikom wypadku wsparcia psychicznego do czasu przybycia służb medycznych. Po przybyciu ZRM poszkodowanych przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Z uwagi na niestabilną pozycję pojazdu ratownicy wykonali stabilizację bryły przy pomocy podpór stabilizujących. W dalszej części działań w pojeździe odłączono akumulator oraz sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prze Policję z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 30 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas                

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!