STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Koparko-ładowarka na boku


W poniedziałek 8 października 2018 roku o godzinie 10.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o przewróceniu się koparko-ładowarki podczas wykonywania prac gospodarskich na terenie jednej z posesji w miejscowości Smoszew (gmina Krotoszyn).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie pod Dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że koparko-ładowarka leży na boku, w kabinie znajduje się przytomny mężczyzna. Operator nie może samodzielnie opuścić pojazdu, gdyż konstrukcja maszyny zablokowała mu dolną kończynę.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy ocenili stan poszkodowanego, następnie ustabilizowali pojazd i przy pomocy poduszek pneumatycznych unieśli leżącą koparkę na taką wysokość, która umożliwiła operatorowi opuszczenie kabiny.

Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zaopatrzył obrażenia osoby poszkodowanej następnie przetransportował mężczyznę do SOR w Krotoszynie.

Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 41 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!