STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tragiczny finał reanimacji

W środę 17 października 2018 roku o godzinie 12:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie z Dyspozytorni Medycznej w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR w miejscowości Zduny. W trakcie przyjmowania zgłoszenia Dyżurny Stanowiska Kierowania ustalił, że na miejscu zdarzenia nie ma służb medycznych, a śmigłowiec jest zadysponowany do osoby nieprzytomnej.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR, jednocześnie udali się pod adres wskazany w zgłoszeniu. Kierujący Działaniami Ratowniczymi w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że w mieszkaniu na podłodze leży nieprzytomny mężczyzna, członek rodziny prowadzi reanimację.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, która polegała na prowadzeniu oddechu zastępczego oraz zewnętrznego masażu serca. W trakcie reanimacji strażacy podłączyli Automatyczny Defibrylator, który po analizie rytmu serca nie zalecił defibrylacji. Czynności ratunkowe prowadzono do momentu przejęcia poszkodowanego przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kontynuowane czynności medyczne przez LPR nie odniosły pożądanego skutku. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 27 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: st. kpt. Sławomir Włodarczyk

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!