STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kierowca wypadł z samochodu

W czwartek 22 listopada 2018 roku o godzinie 21:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Smoszew (gmina Krotoszyn).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy znajduje się poza jezdnią, kierowca na skutek zdarzenia wypadł z pojazdu. Na miejscu jest Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmuje się osobą poszkodowaną. Droga jest zablokowana.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy zabezpieczyli pojazd oraz przeszukali pobliski teren w celu ustalenia ilości osób biorących udział w zdarzeniu. Wynik poszukiwań potwierdził udział jednej osoby w zdarzeniu. Po przygotowaniu przez ZRM osoby poszkodowanej do transportu, strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przetransportowali osobę poszkodowaną na noszach do karetki pogotowia. Kierujący został zabrany do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję działania Straży Pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 28 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd