STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Mężczyzna podpalił się na stacji benzynowej

We wtorek 04 grudnia 2018 roku o godzinie 18:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło nietypowe zgłoszenie wymagające pilnej interwencji służb ratunkowych. Świadek zdarzenia przekazał informację, że na terenie stacji paliw w centrum krotoszyna mężczyzna polał swoje ciało benzyną i zaprószył ogień.

Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiastowo do zdarzenia zadysponował dwa pojazdy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na stacji paliw w pobliżu wejścia do budynku handlowego leży osoba, której ubranie jest częściowo spalone. Z zeznań personelu wynika, że mężczyzna zatankował plastykową butelkę benzyną po czym polał swoje ciało i się podpalił. Osoby postronne korzystające ze stacji podjęły próbę gaszenia poszkodowanego kocem gaśniczym stanowiącym wyposażenie dystrybutora, natomiast pracownik stacji przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego ugasił płonącego mężczyznę.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, przystępując do natychmiastowej oceny stanu poszkodowanego. Adekwatnie do poniesionych obrażeń, w czasie oczekiwania na karetkę pogotowia strażacy wykonali wszystkie możliwe do zrealizowania czynności mające na celu minimalizację skutków tak drastycznego zdarzenia. Po przybyciu specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz podjął decyzję o natychmiastowej hospitalizacji mężczyzny. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przetransportowali poszkodowanego do karetki pogotowia, która udała się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie. Na tym działania zostały zakończone. Trwały łącznie 21 minut.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd