STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Samochodem osobowym w betonowy płot

Niestety święta to nie tylko czas rodzinnych spotkań wypełnionych radością. To także okres wzmożonego ruchu na drogach publicznych.W Pierwszy Dzień Świąt 25 grudnia 2018 roku o godzinie 08:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy transportowej w Krotoszynie.Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w betonowy płot ogrodzeniowy. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby do których dostęp był utrudniony.

Strażacy w pierwszej kolejności wykonali dostęp do osób znajdujących się wewnątrz pojazdu, umożliwiając im opuszczenie zdeformowanej bryły. Opiekę nad uczestnikami zdarzenia przejął Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na dodatkowe badania. W dalszej części działań strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto betonowe elementy pochodzące z uszkodzonego ogrodzenia.

Działania Straży Pożarnej trwały łącznie 42 minut.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!