STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

W piątek 04 stycznia 2019 roku o godzinie 12:05 krotoszyńscy strażacy po raz kolejny zmagali się z pożarem sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem interweniowali w Biadkach przy ulicy krotoszyńskiej.

Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz miejscową jednostkę OSP Biadki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w przeprowadzonym rozpoznaniu Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że pożarem objęty jest przewód kominowy budynku jednorodzinnego. W momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia w obiekcie przebywały trzy osoby w tym jedna osoba o ograniczonej zdolności poruszania się. Mieszkańcy budynku nie odnieśli żadnych obrażeń.

Strażacy wykorzystując urządzenia pomiarowe sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku. Z uwagi na brak zagrożenia dla osób przebywających w środku odstąpiono od ewakuacji obiektu. W tym samym czasie pozostała część strażaków stanowiących obsady pojazdów gaśniczych wygasiła ogień w piecu centralnego ogrzewania oraz uzyskała dostęp do wylotu przewodu kominowego podejmując działania gaśnicze. Po stłumieniu ognia za pomocą sprzętu kominiarskiego dogaszono zarzewia ognia w przewodzie dymowym i usunięto nadpaloną sadzę na zewnątrz budynku dolną wyczystką. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych wyznaczona rota stale monitorowała sytuację wewnątrz obiektu dbając o bezpieczeństwo lokatorów. Po usunięciu zagrożenia działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Interwencja w której uczestniczyły 4 zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej trwała łącznie 1 godzinę i 25 minut.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia : OSP KSRG Biadki         

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd