STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Henrykowie

W piątek 9 lutego 2019 roku o godzinie 7:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Henryków (gmina Rozdrażew).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy pożarnicze (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z Jednostki OSP Rozdrażew).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, ze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Citroen C1, którym podróżowała jedna osoba. Kierowca pojazdu w chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej znajdował się poza pojazdem pod opieką osób postronnych.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z uwagi na obrażenia osoby kierującej pojazdem strażacy w pierwszej kolejności przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany trafił pod opiekę Ratowników Medycznych. Następnie strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator. Droga na odcinku Krotoszyn – Rozdrażew na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania. Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 5 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd