STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w budynku wielorodzinnym na ul. Floriańskiej w Krotoszynie

W sobotę 16 lutego 2019 roku o godzinie 10:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym na ul. Floriańskiej w Krotoszynie. Pożarowi towarzyszy duże zadymienie, które utrudnia mieszkańcom opuszczenie budynku.

Dyżurny Stanowiska Kierowania bez chwili zwłoki dysponuje do zdarzenia trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Krotoszyn.

Po przybyciu na miejsce zastępów pożarniczych, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na klatce schodowej przy wejściu głównym do budynku wielorodzinnego znajduje się wózek dziecięcy, który pali się w całej objętości. Na klatce schodowej panuje duże zadymienie. Budynek zdołało opuścić 10 osób i znajdują się przed obiektem.

Działania Straż Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy w pierwszej fazie działań przystąpili do podania jednego prądu gaśniczego piany sprężonej na palący się wózek, następnie otworzyli okna na klatce schodowej i przystąpili do mechanicznego oddymiania obiektu. Strażacy urządzeniami pomiarowymi sprawdzili skład powietrza na klatce schodowej, gdy miernik wielogazowy potwierdził że jest bezpiecznie ratownicy przystąpili do ewakuacji pozostałych mieszkańców z obiektu oraz kontynuowali oddymianie. Strażacy z budynku ewakuowali 8 osób, które następnie zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Będący na miejscu Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu czwórki dzieci oraz kobiety w ciąży do szpitala. Po oddymieniu wszystkich lokali, urządzeniami pomiarowymi sprawdzono cały obiekt. Po uzyskaniu informacji, że jest bezpiecznie mieszkańcy powrócili do swoich lokali. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 15 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd