STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolizja czterech pojazdów na trasie Krotoszyn - Sulmierzyce

W czwartek 21 lutego 2019 roku na trasie Krotoszyn - Sulmierzyce doszło do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem czterech pojazdów.

Dyżurny Stanowiska Kierowania po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował do zdarzenia pięć zastępów pożarniczych z czego dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie  dwa zastępy z jednostki OSP Sulmierzyce i jeden zastęp z Jednostki OSP Chwaliszew. 

Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W444 z drogą powiatową doszło do zderzenia  trzech pojazdów osobowych oraz samochodu dostawczego. W zdarzeniu udział brały cztery osoby. Jedna osoba odniosła obrażenia. Na miejscu jest patrol Policji.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie uskarżającej się na złe samopoczucie, w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory oraz zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych. Na miejsce prowadzonych działań dociera zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz po przebadaniu poszkodowanego i wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu zadecydował o pozostawieniu ich na miejscu. Po zabezpieczeniu startu śmigłowca Straż Pożarna zakończyła swoje działania i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 12 minut

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia JRG Krotoszyn

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd