STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Nocny pożar na terenie stolarni

Osiem zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar na terenie zakładu stolarskiego w miejscowości Nowy Folwark (gmina Krotoszyn).

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło 10 marca 2019 roku o godzinie 2:16. Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z Jednostek: OSP Krotoszyn, OSP Roszki, OSP Rozdrażew, OSP Benice i OSP Chwaliszew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się ciąg technologiczny wyciągu i magazynowania trocin. Pożar rozprzestrzenił się również na konstrukcję dachu budynku produkcyjno-magazynowego.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy gaśnicze piany sprężonej na źródło pożaru doprowadzając do szybkiej lokalizacji ognia. W dalszej części działań strażacy przystąpili do sprawdzenia obiektu kamerę termowizyjną. Czynność ta pozwoliła ustalić ukryte zarzewia ognia w konstrukcji dachu. Po dotarciu na poddasze budynku strażacy podali jeden prąd gaśniczy wody na palące się drewniane elementy. Nadpalone belki strażacy wycieli piłą szablastą i wynieśli na zewnątrz obiektu. Po usunięciu trocin i nadpalonych drewnianych elementów konstrukcyjnych na zewnątrz, gdzie były dogaszone wodą działania Straży Pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 4 godziny i 8 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!