STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Cztery osoby poszkodowane w porannym wypadku

Cztery osoby poszkodowane i rozbity pojazd to bilans zdarzenia drogowego do którego doszło w niedzielny poranek 10 marca 2019 roku w miejscowości Lutogniew (gmina Krotoszyn).

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie o godzinie 6:13. Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy Straży Pożarnej: jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden z Jednostki OSP Krotoszyn oraz jeden z Jednostki OSP Lutogniew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy zjechał z drogi do rowu, następnie uderzył w mostek przejazdowy i stoi na ścieżce rowerowej. Pojazdem podróżowały cztery osoby, które w momencie przyjazdu służb ratowniczych znajdowały się na zewnątrz.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby trafiły pod opiekę służb medycznych. Będący na miejscu lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu wszystkich uczestników zdarzenia drogowego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator oraz usunęli skutki wycieku płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 13 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!