STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek pod Baszkowem

W piątek 15 marca 2019 roku o godzinie 23:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych na drodze pomiędzy Zdunami a Baszkowem.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Baszków oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze przed miejscowością Baszków doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden pojazd leży na dachu w rowie, drugi stoi na kołach na mostku przejazdowym. Jedna osoba znajduje się wewnątrz pojazdu leżącego na dachu, trzy pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu znajdują się poza pojazdami.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Strażacy wykorzystując sprzęt hydrauliczny przystąpili do wykonywania dostępu do osoby znajdującej się wewnątrz pojazdu oraz równolegle udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym osobom biorącym udział w zdarzeniu. Po wykonaniu dostępu, osobę poszkodowaną strażacy wyewakuowali na zewnątrz i przekazali przybyłym na miejsce Ratownikom Medycznym. W dalszej części działań w rozbitych pojazdach odłączono akumulatory oraz po zakończonych czynnościach wykonywanych przez Policję usunięto z drogi części karoserii i wycieki płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 49 minut.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn      

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!