STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Awaria gazociągu w Baszkowie

We wtorek 19 marca 2019 roku o godzinie 8:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu linii przesyłowej gazu w miejscowości Baszków (gmina Zduny).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Krotoszynie, jednostki OSP Baszków i jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na terenie jednej z posesji podczas wykonywania prac ziemnych doszło do uszkodzenia linii przesyłowej gazu średniego ciśnienia. Nikt w wyniku awarii nie odniósł obrażeń.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pojazdami pożarniczymi zablokowano ruch pojazdów mechanicznych w obrębie prowadzonych działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w urządzenia pomiarowe wyznaczyli strefę zagrożenia. Następnie rota strażaków zabezpieczona w środki ochrony indywidualnej przystąpiła do próby uszczelnienia uszkodzonego odcinka linii przesyłowej wykorzystując do tego celu specjalistyczny zacisk hydrauliczny. Do czasu przybycia pogotowia gazowego monitorowano strefę wokół miejsca rozszczelnienia. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie gazowe założyło dwa zaciski na uszkodzonej linii przesyłowej doprowadzając do likwidacji zagrożenia. Na tym działania straży pożarnej zakończono, zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

W działaniach trwających 1 godzinę i 28 minut udział brało łącznie 7 zastępów pożarniczych w tym grupa operacyjna KP PSP w Krotoszynie pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd