STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek na terenie miasta

Wtorek 02 kwietnia 2019 roku był dla krotoszyńskich strażaków dniem bardzo intensywnym. O godzinie 14:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych przy ulicy Szosa Benicka w Krotoszynie. Była to piąta interwencja Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w powiecie krotoszyńskim, jednak nie ostatnia.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, którymi podróżowały łącznie dwie osoby. Na miejscu zdarzenia obecni byli funkcjonariusze Policji.

Strażacy w pierwszej kolejności dokonali oceny stanu zdrowia uczestników zdarzenia, udzielając im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tym samym czasie pozostała część ratowników odłączyła akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczyła wycieki płynów eksploatacyjnych. Po przybyciu służb medycznych kierujących przekazano pod opiekę ratownika medycznego, który podjął decyzję o hospitalizacji jednego z uczestników wypadku. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto części karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej trwały łącznie 2 godziny i 17 minut.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd