STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Wałkowie

Jedna osoba została zabrana do szpitala na skutek wypadku do którego doszło w miejscowości Wałków (gmina Koźmin Wielkopolski).

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie we wtorek 2 marca 2019 roku o godzinie 16:45.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia skierował zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, Jednostki OSP Wałków i Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zadysponowanych zastępów, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi uderzając w przydrożne drzewo. Peugeotem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia Straży Pożarnej była pod opieką ratowników medycznych.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator, następnie przemieścili pojazd w miejsce nie stwarzające zagrożenia dla innych uczestników drogi. Z jezdni zostały usunięte części karoserii pojazdu oraz wycieki płynów technicznych. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 2 minuty.

 

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!