STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar kotłowni w Czarnym Sadzie

W środę 3 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w miejscowości Czarny Sad (gmina Koźmin Wielkopolski).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Czarny Sad oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że palą się materiały składowane w pomieszczeniu kotłowni. W budynku występuje duże zadymienie. Mieszkańcy opuścili obiekt przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego  podali jeden prąd gaśniczy wody przez uchylone okno. Po stłumieniu ognia decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi do wnętrza kotłowni wprowadzono rotę strażaków wyposażoną w urządzenia pomiarowe oraz linię gaśniczą, w celu dotarcia do pozostałych zarzewi ognia. W dalszej części działań z kotłowni usunięto nadpalone elementy wyposażenia, które dogaszono na zewnątrz budynku. Po całkowitym ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia budynku jednorodzinnego zostały oddymione i przewietrzone a całkowite usunięcie zagrożenia potwierdziły urządzenia pomiarowe (detektor wielogazowy oraz kamera termowizyjna). Na tym interwencje zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 7 minut.

 

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora – Osp Koźmin Wielkopolski

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd