STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Podróż zakończona na lampie oświetleniowej

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w piątek 12 kwietnia 2019 roku na ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie.  Samochód osobowy marki BMW z niewyjaśnionych przyczyn opuszczając skrzyżowanie o ruchu okrężnym uderzył w lampę oświetleniową. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 20:36.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osoowy marki BMW opuszczając skrzyżowanie o ruchu okrężnym uderzył w lampę oświetleniową. Uderzenie pojazdu było tak silne, że lampa przewróciła się na lewy pas jezdni całkowicie blokując ruch pojazdów.  Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych  obrażeń.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojedzie, sprawdzili uszkodzoną lampę detektorem napięcia. Urządzenie pomiarowe nie wykryło zagrożenia, dlatego przystąpiono do usuwania płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii samochodowej z nawierzchni drogi.  Po przybyciu na miejsce służb energetycznych wykwalifikowani pracownicy rozpoczęli działania zmierzające do usunięcia uszkodzeń, natomiast zastępy zakończyły działania i  powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd