STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Dwie osoby ranne w wypadku drogowym pod Baszkowem

Dwie osoby poszkodowane oraz rozbity samochód osobowy to bilans wypadku do jakiego doszło 13 kwietnia 2019 roku na drodze powiatowej pomiędzy Baszkowem a  Kobylinem. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 16:52.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia niezwłocznie zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz   zastępy z jednostek OSP Baszków i OSP Kobylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód marki BMW uderzył stroną pasażera w przydrożne drzewo. W pojeździe podróżowały łącznie dwie osoby. W momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia jeden z mężczyzn znajdował się pod opieką ratowników medycznych natomiast drugi z uczestników zdarzenia pozostawał w zdeformowanej bryle pojazdu.  Droga powiatowa relacji Baszków – Kobylin była całkowicie zablokowana.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora natychmiastowo przystąpili  do uwalniania pasażera znajdującego się w zdeformowanej bryle pojazdu. W czasie wykonywania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych ratownik dbał o komfort psychiczny i termiczny przytomnego mężczyzny. Po usunięciu elementów konstrukcyjnych utrudniających ewakuację poszkodowany został przetransportowany do karetki pogotowia na noszach typu deska z jednoczesną stabilizacją odcinka szyjnego kręgosłupa. Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego po wykonaniu badań podjął decyzję o hospitalizacji uczestników zdarzenia. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Na tym interwencję trwającą łącznie 02 godziny i 29 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!