STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Niebezpieczny wypadek w Nepomucenowie

W czwartek 9 maja o godzinie 16:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nepomucenów (gmina Kobylin).

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz 2 zastępy z jednostki OSP Kobylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na łuku drogi kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W uszkodzonym pojeździe znajdował się przytomny kierowca, który uskarżał się na ból w kręgosłupie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy przystąpili do oceny stanu poszkodowanego znajdującego się w pojeździe, przeprowadzając wywiad medyczny połączony z badaniem urazowym. Z uwagi na stan poszkodowanego wykonali stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz udzielili mężczyźnie wsparcia psychicznego. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego przystąpili do ewakuacji poszkodowanego do karetki pogotowia na noszach typu deska. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań w karetce kierownik zespołu medycznego podjął decyzję o wezwaniu na miejsce wypadku Lotniczego Pogotowia Ratunkowego celem transportu kierowcy do specjalistycznej placówki leczniczej. Strażacy wyznaczyli lądowisko na pobliskim polu uprawnym. Po wylądowaniu LPR strażacy wspomogli działania służb medycznych w zakresie transportu poszkodowanego do śmigłowca. W momencie zakończenia czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięte zostały elementy karoserii samochodowej, błoto oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Na miejsce wezwano zarządcę drogi, który posypał wyznaczony odcinek piaskiem eliminując nadmierną śliskość nawierzchni. W czasie prowadzonych działań do momentu całkowitego usunięcia zagrożenia ruch drogowy został wstrzymany przez funkcjonariuszy Policji i poprowadzony wyznaczonymi objazdami. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 24 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, dh Wiesław Kupczyk – OSP Kobylin

 

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!