STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Motocyklista śmigłowcem trafił do Szpitala

W sobotę 11 maja 2019 roku o godzinie 12:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej ze Zdun w kierunku Kobylina w miejscowości Siejew (gmina Zduny).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, 1 zastęp z jednostki OSP Zduny i 1 zastęp z jednostki OSP Baszków.

Kierujący  Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Osoby podróżujące pojazdem nie odniosły żadnych obrażeń, natomiast kierujący motocyklem leży na drodze obok jednośladu.

Działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Następnie strażacy udali się do osoby poszkodowanej i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na stabilizacji kręgosłupa przy użyciu kołnierza ortopedycznego oraz noszy typu deska. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany trafił pod opiekę lekarza. Z uwagi na odniesione w wypadku obrażenia Lekarz podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania statku powietrznego następnie pomogli personelowi medycznemu w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do śmigłowca. Na tym trwające 3 godziny i 24 minuty działania straży pożarnej  zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, dh Mateusz Nele – OSP Zduny

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!