STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolejny groźny wypadek w powiecie

W niedzielę 12 maja 2019 roku o godzinie 14:24 doszło do kolejnego groźnego wypadku na terenie powiatu krotoszyńskiego. Tym razem zgłoszenie dotyczyło zdarzenia drogowego w miejscowości Skałów gm. Koźmin Wielkopolski.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy zjechał poza obręb drogi, dachował i wpadł do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdowała się jedna osoba poszkodowana. Jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce jako pierwsze.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań oraz wykorzystując narzędzia hydrauliczne przystąpili do wykonywania dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej w pojeździe. W tym samym czasie pozostali ratownicy odłączyli akumulator w uszkodzonym samochodzie oraz podjęli czynności zmierzające do ustalenia całkowitej liczby uczestników wypadku. W trakcie rozpoznania ustalono, że pojazdem podróżowały łącznie cztery osoby, którym również udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy z uwagi na zgłaszane dolegliwości. W momencie dotarcia na miejsce służb medycznych, strażacy uzyskali dostęp do pasażera pozostającego na tylnym siedzeniu, którego wspólnie z ratownikami medycznymi ewakuowano do karetki pogotowia. Z uwagi na dużą ilość osób poszkodowanych decyzją kierownika zespołu na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dlatego dodatkowo na miejscu wypadku wyznaczono lądowisko dla śmigłowca. Decyzją lekarza uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do placówki leczniczej. Na tym działania straży pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 20 minut.

W ciągu ostatnich  dni na drogach powiatu krotoszyńskiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, dlatego strażacy Apelują o rozwagę!

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!